Zdrowie w Harmonii - holistyczny program szkoleniowy

Na indywidualne szkolenia Zdrowie w Harmonii zapraszam Kobiety, które chcą w naturalny sposób zadbać o swoje ciało i emocje. Szczególnie jeśli żyją w przewlekłym stresie, intensywnie pracują, prowadzą wyczerpujący tryb życia, cierpią z powodu obniżonego nastroju, stanów lękowych, mają problemy hormonalne, obniżoną odporność i chroniczne dolegliwości somatyczne. Zdrowie i samopoczucie Kobiet jest zawsze związane z działaniem układu hormonalnego, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób można zadbać o jego naturalną równowagę. Kluczem do naszego zdrowia jest profilaktyka zdrowotna, a gdy pojawią się problemy zdrowotne - umiejętny sposób przywracania równowagi. 

 

Kobiety w ciąży lub Mamy wiedzą, że czas ciąży i macierzyństwa stanowi ogromne wyzwanie dla naszego ciała i emocji. W tym czasie mobilizujemy siły i skupiamy się na potrzebach naszych dzieci. Taki czas wymaga od nas ogromu energii na utrzymanie homeostazy organizmu. Jeśli nie posiłkujemy się równoległym dbaniem również o swój "dobrostan" możemy doświadczyć problemów zdrowotnych. Szczególnie w sytuacji, kiedy przekroczymy granice swoich dotychczasowych możliwości, bezsennych nocy, stresu i wyczerpania. Okresy gorszego samopoczucia przy takich wyzwaniach są nieuniknione, jednak możemy postarać się aby nie ograniczały naszych macierzyńskich możliwości. Planując macierzyństwo lub będąc już w ciąży możemy przygotować się na nadchodzące wyzwania, sięgając do sprawdzonych i naturalnych technik, które są stosowane od wieków w tradycyjnych systemach terapeutycznych. Mogą one stanowić również nieocenioną pomoc w samej ciąży lub w radzeniu sobie z problemami związanymi ze staraniami zajścia w ciążę.

Będąc już Mamą, możemy sięgać po nie na bieżąco - w zależności od aktualnych potrzeb i pojawiających się wyzwań.


W zależności od indywidualnych potrzeb szkolenie obejmuje pracę z ciałem, emocjami oraz szeroko rozumianym stylem życia.
Zarówno powrót do zdrowia jak i jego profilaktyka wymagają zmiany nawyków, diety oraz sposobu życia. Dlatego jako główne narzędzie wykorzystuję autoterapię czyli uczę jak pomagać sobie samodzielnie. To najlepszy sposób aby "nasze zdrowie było w naszych rękach". Na szkoleniu pracujemy nad zmianą nawyków zdrowotnych, sprawami bieżącymi jak również przygotowywać się na nadchodzące emocjonalne wyzwania.

Głównym celem Programu Zdrowie w Harmonii jest nauczenie się, jak korzystać w codziennym życiu z wiedzy i praktycznych technik wspierających zdrowie zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Program łączy wiedzę Zachodu i Wschodu. Sięga po sprawdzone i skuteczne techniki  współczesnej psychologii  zdrowia, coachingu, minfulness, psychosomatoterapii, bioenergetyki Alexandra Lowena oraz Ewy Reich, oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej: dietoterapii wg pięciu przemian, refleksologii, terapii meridianowych, aromaterapii, fitoterapii. Dobór terapii zawsze jest poprzedzony dokładnym wywiadem oraz diagnostyką. Wykorzystuję uznane autorskie oraz licencjonowane metody m.in. Inge Dougans i sorensensistem TM, TAO Institute, z wykorzystaniem certyfikowanych naturalnych bio kosmetyków i olejków eterycznych, esencji kwiatowych.

Program jest swoistą podróżą przez świat holistycznych terapii, która pomaga w poznaniu, wybraniu i wykorzystaniu tych z nich, które są dla danej osoby najodpowiedniejsze.

Ponieważ każda osoba ma inną konstytucję organizmu, a więc inne  potrzeby, program jest zawsze dostosowywany indywidualnie.

Program jest zaprojektowany do indywidualnej pracy z jedną osobą na sesji, kolejność modułów dopasowujemy do indywidualnych potrzeb w danym momencie. Całość programu to 6 modułów w formie sesji w ciągu 3-6 miesięcy. Optymalnie sesja powinna odbywać się co 2 lub 4 tygodnie. Można też skorzystać z wersji podstawowej - 2 spotkań - diagnozy i jednego wybranego modułu.  Istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia odstępu między sesjami, jednak nie częściej niż raz w tygodniu. Program jest prowadzony w Centrum Promocji Zdrowia Almedica.

Dla kogo?

- dla Kobiet, które chcą poprawić swoje zdrowie i samopoczucie

- dla Mam, Kobiet planujących macierzyństwo, Kobiet przechodzących menopauzę

Czego się nauczysz:

- jaka dieta jest najbardziej korzystna

- jak wspierać dietoterapią problemy zdrowotne

- jak stosować autoterapię refleksologiczną

- jak sobie radzić z dolegliwościami hormonalnymi podczas ciąży i połogu, menopauzy

- jak stosować naturoterapię w problemach emocjonalnych

- kiedy i jak stosować medytację

- kiedy i jak stosować mindfulness

- jak tworzyć "zdrowy dom"

W ramach Programu otrzymasz:

- po każdej sesji materiały z indywidualnie dobranymi zaleceniami do samodzielnej praktyki

- schematy zabiegów automasażu refleksologicznego

- indywidualne zalecenia dietetyczne 

Skupiamy się na prostych i skutecznych narzędziach, które można wykorzystać w codziennym życiu. Wiedza zawarta w Programie ma na celu pokazanie wachlarza możliwości wspierania zdrowia z wykorzystaniem naturalnych metod, które można przenieść na grunt swojej rodziny i dalej stosować samodzielnie.

Moduły Programu:

 

 

 

 

Diagnoza

Ocena predyspozycji emocjonalnych i zdrowotnych,  ustalenie konstytucji organizmu.

Ustalenie indywidualnych celów Programu.

Dieta

Teoria i praktyka dietoterapii:

zasady dietetyki klasycznej i TMC

Ciało

Teoria i praktyka refleksologii twarzy i stóp. Prowadzenie autoterapii refleksologicznej

Umysł

Teoria i praktyka pracy z umysłem:

- medytacja - wizualizacja - uważność

Emocje

Teoria i praktyka pracy z emocjami w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej i naturoterapii

Otoczenie

Teoria i praktyka tworzenia zdrowej i bezpiecznej przestrzeni.

Rytmy Przyrody

Skontaktuj się ze mną:

- umawianie spotkań przez email:

eliza.sobuta@gmail.com

Jak dojechać:

Centrum Promocji Zdrowia Almedica

ul. Wł. Łokietka 8B/3,

Fabryka Czekolady,

30-010 Kraków

  • Black Facebook Icon
  • Black Google+ Icon

Administrator danych osobowych, tj. Eliza Sobuta-Wajdi Centrum Promocji Zdrowia ALMEDICA ul. Wł. Łokietka nr 8b, lok. 3, 30-010  Kraków, NIP: 646-197-40-22, REGON 276528402, informuje, że podane przez Panią/Pana dane osobowe będą wykorzystywane jedynie w celu kontaktu. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu skontaktowania się z Panią/Panem, dane osobowe nie będą  przekazywane podmiotom trzecim bez uzyskania Pani/Pana odrębnej zgody. Ma Pani/Pan prawo w każdym czasie do przenoszenia danych, dostępu do treść danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych a także ma Pani/Pana także prawo do wniesienia skargi dot. przetwarzania danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

© 2006-2019 Eliza Sobuta-Wajdi